Telefonas +370 678 47991

Rauginimo ir fermentacijos seminaras

Data
2024 kovo 20
Laikas
17:30 - 21:30
Vieta
Tauragės bendruomenių namai
Kategorija: Mokymai

Šiame seminare bus skirtas didelis dėmesys kepenų funkcijos atstatymui. Mokysimės rauginti ir fermentuoti įvairius produktus, o kartu ir ragausime ir skanausime. Daugelis apsilankę rauginimo ir fermentavimo seminaruose nustemba, kad fermentuotas maistas gali būti toks nepaprastai skanus. Po šio seminaro jūsų virtuvės receptai labai prasiplės ir nudžiuginsite savo šeimą naujais, sveikais skoniais ir receptais. Kas negalėsite dalyvauti seminare, galėsite įsigyti seminaro įrašus.

Seminaro temos, rauginto ir fermentuoto maisto gamyba:

1. Gerųjų bakterijų raugus.
2. Giras ir kombuchą kepenų veiklai stiprinti.
3. Fermentuotus uogų kokteilius su raugintomis avižomis: aviečių, vyšnių, spanguolių, juodųjų serbentų.
4. Fermentuotus šaldytų uogų kokteilius su kombucha.
5. Fermentuotus uogų kokteilius su gerųjų bakterijų raugu.
6. Fermentuotą ryžių košę su vyšnėmis.
7. Fermentuotą avižinių grūdų košę su avietėmis.
8. Fermentuotą saulėgrąžų kefyrą.
9. Fermentuotos salotas su burokais, kopūstais, saliero šaknimis, morkomis.
10. Fermentuotas salotos morkomis, kopūstais, saliero šaknimis.
11. Saliero kotų rauginimas.
12. Įvairių raugintų daržovių sriubą: kopūstų, morkų, saliero kotų, paprikos, agurkų su žaliais žirneliais, batatais, saliero šaknimi.
13. Raugintų daržovių sriubą su burokėliais, pastarnokais, petražolių šaknimis ir moliūgais.
14. Raugintų avižų ir batatų kepsnius.
15. Raugintos speltos tešlos blynus su lešiais ir moliūgais.
16. Baltų speltos miltų duoną su kmynais, bolivine balanda ir kukurūzų miltais.
17. Pilno grūdo speltos miltų duoną su kadagio uogomis.
18. Ruginių miltų duoną su burnočio sėklomis.
19. Salotas su raugintais saliero kotais, pomidorais, putpelių kiaušiniais, mocarelos sūriu, kepta duona.
20. Desertą su juoda duona, fermentuotu cukrumi, grietinėle ir maskarponės sūriu (seminare nebus, bet bus fermentacijos grupės įrašuose)
21. Dviejų sluoksnių fermentuotos tešlos pyragą su aguonomis ir kakava, burokėliais ir su šokoladu.
22. Fermentuotą pesto su saulėgrąžų daigais.
23. Raugintų avižų grūdų ir daržovių kokteilį.
24. Raugintų avižų grūdų, raugintų daržovių, raugintų žolių ir raugintų riešutų kokteilį.
25. Raugintų avižų grūdų, raugintų saliero kotų ir rauginto pesto kokteilį.
26. Raugintą imbiero ir citrinų sirupą.
27. Actą iš vaistažolių, kurios gerina kepenų veiklą.
28. Fermentuotus kokteilius su anakardžių pienu, saulėgražų daigais, ananasu, raugintomis avižomis ir gerųjų bakterijų raugu.
29. Fermentuotą anakardžio riešutų grietinę.

Atėję į paskaitas būsite nemokamai prijungti prie uždaros grupės „Fermentavimo seminaras. Sausis” https://www.facebook.com/groups/551194400013828
Šioje grupėje bus video įrašai su aukščiau aprašytais receptais.
Kas negalite dalyvauti, bet norite išmokti naujų fermentacijos receptų, kviečiu prisijungti į šią uždarą grupę. Perveskite į sąskaitą Arūnas Jonuškis 20 eurų LT327300010097687307 ir pasiprašykite į grupės „Fermentavimo seminaras. Sausis” narius. https://www.facebook.com/groups/551194400013828

Rauginimo ir fermentacijos nauda sveikatai
1. Raugintas ir fermentuotas maistas turi daug fermentų ir gerųjų bakterijų lengvinančių virškinimą ir įsisavinimą, todėl daug kartų lengviau suvirškinamas ir įsisavinamas.
2. Rauginat ir fermentuojant blogųjų bakterijų, grybelių, vėžio maistas – angliavandeniai išrūgsta. Raugintas ir fermentuotas maistas – pagrindinis maistas sergant uždegiminėmis, sunkiomis ligomis, tame tarpe ir vėžiu.
3. Rauginti ir fermentuoti galima beveik visą vegetarinį maistą: vaistažoles, valgomąsias žoles, grūdus, ankštinius, riešutus, uogas, daržoves, vaisius.
4. Raugintas ir fermentuotas maistas atstato organizmo ph lygį, mažina žalingą cholesterolį, skystina kraują, reguliuoja kraujospūdį, gydo vidurių užkietėjimą, venų išsiplėtimą, aktyvina žarnyno peristaltiką, mažina viršsvorį, slopina įvairius uždegimus, net vėžines ląsteles.
5. Raugintas ir fermentuotas maistas būtinas veganams, žaliavalgiams, vegetarams, visavalgiams. Kai skrandžio rūgštis būna nuo 1 iki 2ph, gerųjų bakterijų žarnyne būna 80-90 proc, o blogųjų tik 10-20 proc. Jeigu skrandžio rūgštis bus 5 ph, tai gerųjų bakterijų žarnyne bus 50 proc., o blogųjų – 50 proc. Šarmėjant skrandžio rūgšties terpei blogųjų bakterijų daugėja, o gerųjų mažėja. Disbakteriozė atsiranda tik tada, kai skrandžio terpė artinasi prie šarminės būklės.
6. Kai skrandžio rūgšties ph yra 1-2 niekada nekyla rūgštis ir nebūna jokių skrandžio problemų. Sveiko skrandžio ph yra 1-2ph. Kai skrandžio terpė pradeda linkti link šarminės pusės 5,5-7 ph, tik tada atsiranda skrandžio erozijos ir skrandyje išvešėja helicobacter pylori, esherica coli bakterija, atsiranda atsiraugėjimas oru, atsikosčiojimas gleivėmis, maisto netoleravimas, rūgšties kilimas į stemplę, skrandžio vėžys, pilvo pūtimas, kosčiojimas gleivėmis, kraujo tirštėjimas, alergijos, organizmo užterštumas, blogasis cholesterolis, energijos trūkumas ir t.t. Candida grybelis žarnyne išvešėja, kai skrandžio terpė tampa 6-7 ph. Kai skrandžio rūgštis atsistato į 1-2 ph, helicobacter pylori ir esherica coli bakterija tampa nebekenksminga ir jų naikinti skrandyje nereikia. Nes skrandžio rūgštis šias bakterijas skrandyje sunaikina. Apie tai savo knygose rašė japonų gastroenterologas Hiromi Shynya.
7. Žmogaus organizmui fermentuoti augaliniai baltymai yra daug kartų naudingesni, negu nefermentuoti baltymai. Apie tai savo knygose rašė vienas žymiausių pasaulio chemikų B.Bolotovas.
8. Oto Vartburgas 1936 metais gauna Nobelio premiją, nes atrado, kad vėžyje vyksta fermentacija. Vėžys nesimaitina rūgštimis, jo maistas angliavandeniai. Todėl didžiulė klaida sergant vėžiu maitintis maistu, kuriame yra daug angliavandenių. Rauginant produktus, kuriuose yra daug angliavandenių, šie išrūgsta ir nebemaitina vėžinių ląstelių. Vėžinės ląstelės negaudamos angliavandenių badauja.
9. Gerosios bakterijos ir grybeliai vadinami simbiotiniai mikroorganizmai. Jie perdirba mūsų maistą ir šis tampa dar naudingesnis, prisodrintas fermentais, peptidais, mineralais, vitaminais ir kitomis naudingomis medžiagomis.
10. Kokie produktai šarmina ir kokie produktai rūgština, reikia žiūrėti ne produktų ph rodmenis, o į tai kokius fermentus šarminius ar rūgštinius skatina. Gyvulinis baltymas ir grybai virškinasi skrandyje. Augaliniai produktai – virškinami dvylikapirštėje žarnoje. Žiūrėkite kokiame organe skrandyje ar dvylikapirštėje yra virškinamas produktas. Sodos ph yra šarminė, bet patekusi į skrandį jį aktyvina, skatina skrandžio rūgštį, nes skyla į druską ir anglies dioksidą. Šampinjonų ph yra 8. Bet jie yra pradedami virškinti skrandyje ir skatina skrandžio rūgštį. Vegetarinis maistas daržovės, grūdai, vaisiai, riešutai, uogos, daržo žolės virškinamos dvylikapirštėje, šarminiais kepenų, kasos ir dvylikapirštės fermentais. Ir nesvarbu koks yra daržovių, žolių, uogų, grūdų, vaisių ph. Bet jeigu vegetarinį maistą fermentuosite, tai jis bus virškinamas skrandyje ir tada aktyvins skrandžio rūgštinius fermentus. Produktus skirstyti pagal ph lentelę yra visiškas nesusipratimas. Dažnai sako, kad cukrus, kava ir miltiniai produktai rūgština organizmą. Cukrus, kava ir miltiniai produktai yra augaliniai produktai, vadinasi jie yra virškinami dvylikapirštėje žarnoje – šarminiais fermentais tripsinais. Jei miltus, cukrų, kavos pupeles sufermentuosite, tada jos skatins skrandžio rūgštį ir rūgštinius fermentus.
11. Rūgštis kyla į stemplę ne dėl to, kad jos yra per daug. Kai žmogus pyksta išsiskiria daug šarminių produktų tulžies, adrenalino, kortizolio. Liaudyje ant pykstančio sako: “Ko lieji tulžį?” Tulžis nuo streso reguliariai patenkanti į skrandį, jį šarmina. Šarmėjant skrandžio rūgščiai žarnyno blogosios bakterijos ir grybeliai apsigyvena skrandyje. Dėl to atsiranda beveik visos skrandžio ligos. Nuo blogųjų bakterijų ir grybelių invazijos išvešėja skrandžio raukas ir tik tada pradeda kilti rūgštis į stemplę. Apie tai rašė H.R.Clark savo knygoje „Kaip išsigydyti visas ligas“.
12. Skrandžio vėžys atsiranda tik tuo atveju, kai skrandžio terpė tampa 7ph. Vėžys neišgyvena skrandžio rūgštinėje terpėje, kai joje būna 1-2 ph. Apie tai rašė gastroentorologas M.Gershon savo knygoje „Antrosios smegenys“, kad skrandžio vėžys atsiranda vieninteliu atveju, kai skrandžio terpė tampa 7-8 ph.
13. Rauginto ir fermentuoto maisto naudą pajausite labai greitai per 1-2 mėnesius. Pagerės virškinimas, pagerės žarnyno peristaltika, pagerės savijauta, atsiras daugiau jėgų. Svoris dažniausiai būna nuo per didelio angliavandenių kiekio, o raugintame maiste angliavandenių lieka labai nedaug. Todėl per didelis svoris laikantis raugintų produktų dietos ir ribojant angliavandenių kiekį krenta lengvai.

  • Organizatorius: Deimantė Simitauskienė
Ankstesnis Transcendentinis Garso patyrimas- Gongų Maudynės Tauragėje

Vytauto g. 141, LT-72210
Tauragė 

Trumpiniai

Rekvizitai

Tauragės miesto vietos veiklos grupė


Į.k: 304068546
Adresas: Vytauto g. 141, LT-72210 Tauragė

Tauragės miesto vietos veiklos grupė © 2023. Visos teisės saugomos